Spisovatelka Petra Hůlová pojala Velký knižní čtvrtek tak trochu ve stylu hudební kapely. Dnešní vydání její prózy Čechy, země zaslíbená provází "videoklip", který je s knihou spojen, ale přesto je to svébytný singl.

Hůlová si sama natočila půlhodinové "totálně amatérské home video," jak říká, které dnes večer představí v pražské kavárně Jericho. A pak ho bude vozit na autorská čtení.

Dvě ženy

"Říkala jsem si, že bych chtěla zkusit při čteních něco nového. Třeba bych měla s sebou hudebníka, nebo divadýlko..., a tak mě napadlo natočit film. Chápu to i jako inspiraci k debatě nad knížkou," vysvětluje autorka prózy, jejíž příběh se odehrává mimo jiné v ukrajinské ubytovně v pražském Braníku. A odtud je ve filmu i několik záběrů. "Vystupují v něm dvě ženy, které mě ke knížce inspirovaly. Je to tak trochu o nich a tak trochu o mně."

Petra Hůlová je jedinou z českých beletristů, jejichž kniha byla letos zařazena do druhého ročníku Velkého knižního čtvrtku pořádaného knižní distribucí Kosmas. Tedy nepočítáme-li titul Martiny Formanové Snědla dětem sladkosti, autorky, která je ovšem z trochu jiného literárního těsta, než z jakého se obvykle peče umělecká próza.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.