Ještě předtím, než napsal, že v jisté podzemní noře žil hobit a že jeden prsten vládne všem, chtěl J.R.R. Tolkien vyprávět o posledních dnech legendárního krále Artuše.

Osmdesát let ležel jeho rukopis s názvem The Fall of Arthur (Artušův pád) ladem, než ho objevil autorův syn Christopher. Epická báseň díky němu vyjde 22. května 2013 u britského nakladatelství Harper Collins.

Konec krále

Redaktor knihy Chris Smith řekl o "novém" Tolkienově díle, že artušovskou legendu zbavuje romantizujících prvků známých z díla Thomase Maloryho, který v 15. století vydal Artušovu smrt. Krále od kulatého stolu prý představuje jako komplexní a příliš dobrotivou osobnost, která se musí vyrovnat s největší zradou a osvobodit milované království.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.