Ospalá díra, o níž už padlo vše podstatné

Jedenáctiletý Norman je spíš Paranorman. V Ospalé Lhotě je oblíbenější mezi duchy, na něž neustále naráží, protože tahle novoanglická díra proslavená Washingtonem Irvingem je už tři sta let prokletá. Svérázná pocta autorovi, který z mladé americké literatury vymítal puritánství hrůzostrašnými historkami, jde ruku v ruce s animovaným filmem, jehož tvůrci se snaží napodobit černý humor Tima Burtona.

Kniha bohužel nezastře, že jí předcházel scénář, jak je znát z hojnosti dialogů i ploché poetiky. Výsledek je dokladem akčnosti námezdného psaní, ale do žánru vroubeného frustrovanými zombíky nevnáší nic nového pod halloweenským úplňkem.

Elizabeth Cody Kimmelová

Norman a duchové
(Přeložila Lucie Křesťanová, ilustroval Ross Stewart)
Mladá fronta 2012, 216 stran

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.