Melancholické hlodání ztraceného času

Poutnická próza německého anglisty, který si za domov radši zvolil Británii, líčí výpravu po Sebaldově milovaném hrabství Suffolk ze srpna 1992. Pásmo, v němž se proplétají vzpomínky s volnými asociacemi a portréty místních podivínů s četnou fotodokumentací, vnímá nejvýchodnější cíp Anglie jako kraj, který má nejlepší za sebou a čelí svědomitému hlodání zubu času.

Nad atmosférou vyklízení ční autorovo melancholické srozumění s pomíjivostí věcí, neboť vše je odsouzeno k zániku. Sklenutím kompozice do norwichské nemocnice ho Sebald předpověděl i sobě: devět let nato zde zemřel na následky autonehody.

W. G. Sebald

Saturnovy prstence 
(Přeložil Radovan Charvát) 
Paseka 2012, 264 stran

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.