Aleš Palán (ed.)

Zápisky o válce česko-slovenské

2012, Kalich

 

Frýdecko-Místecká pochodeň

Zapomnětliví zloději?

Velmi se podivil jeden návštěvník frýdecko-místeckého hotelu Hutník, když přišel ráno ke svému autu. Našel ho totiž otevřené. Jak řekl Frýdecko-Místecké pochodni náčelník zdejšího policejního sboru kap. ing. Jan Grapish, pachatelé vnikli do vozu po vypáčení zámku.

„Podle zajištěných stop je zřejmé, že se ve voze zdrželi delší dobu a zalíbilo se jim tam. Zřejmě si tam udělali malou improvizovanou společnost. Pozoruhodné je, že z auta nic neodcizili – na svém místě zůstalo například rádio i magnetofonové kazety v palubní desce. Také věci v zavazadlovém prostoru (byla mezi nimi i barevná přenosná televize Grundig, kterou majitel vozu zakoupil v Polsku, odkud se vra- cel domů) zůstaly nedotčeny,“ uvedl kapitán Jan Grapish.

Frýdecká policie prověřuje vyšetřovací verzi, že zloděje někdo vyrušil a oni již nestihli svůj lup odnést. Prostřednictvím Frýdecko-Místecké pochodně vyzývá občany, kteří by mohli k věci přispět svým svědectvím, aby se obrátili na policejní služebnu, nebo zavolali na známé telefonní číslo 155. Svůj vůz totiž majitel nalezl silně znečištěný. Incident se udál před hotelem Hutník v noci z 2. na 3. října. Podle recepční hotelu byly ještě o půlnoci, když budovu zamykala, všechny vozy na parkovišti před objektem v pořádku.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.