Před patnácti lety odstartoval populární spisovatel John le Carré na stránkách deníku Guardian jednu z největších hádek v novodobé literatuře, když zkritizoval Satanské verše Salmana Rushdieho a nařknul jejich autora, že je arogantní a snaží sám sebe kanonizovat.

Rushdie odvětil, že Le Carré je "nafoukaný pitomec", oba spisovatelé se posléze ještě několikrát urazili a od té doby spolu nepromluvili.

Po patnácti letech nyní hádka končí. Minulý měsíc Rushdie na literárním festivalu v Cheltenhamu prohlásil, že le Carrého si jako spisovatele hluboce váží a lituje toho, že se do něj navážel. "Myslím si, že Carrého kniha Jeden musí z kola ven je dokonce jedním z největších britských románů poválečné Británie," dodal Rushdie.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.