Obehraná Beethovenova melodie velebící měsíční svit se dávno stala kýčem, ale v době apokalypsy má čarovnou moc. Dosud loajálnímu pracovníkovi ústředí Eriku Vilksovi přivodí neutišitelnou touhu dozvědět se, co bylo v jeho životě předtím, než mu - stejně jako ostatním lidem - vygumovali paměť.

Sci-fi román Mondschein publicisty a scenáristy Ondřeje Štindla s paralelním vizuálním doprovodem malíře Josefa Bolfa navazuje na nejlepší tradici žánru.

Je v něm totalita jak vystřižená z Orwella, jen už není líčena tak detailně (protože už není zapotřebí tolik vizionářství). Nechybí paranoidní strach před systémem, který trestá každou odchylku, a hrůza před smrtelnou nákazou jako v povídkách Philipa Dicka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.