Ze všech afghánských spisovatelů je Khaled Hosseini široko daleko nejznámější. Jeho zčásti autobiografický, bestsellerový román Lovec draků (anglicky Kite Runner), jenž česky vyšel před třemi roky, byl totiž zfilmován Marcem Forstere a později nominován na Oscara i Zlatý glóbus. Nyní se v Evropě začne hrát na divadelním jevišti - a to nejprve v Británii.

Hosseini u této příležitosti poskytl rozhovor deníku Guardian, v němž promluvil především o osudech své země. "Na západě pořád panuje domněnka, že Afghánistán zamrznul někde ve dvanáctém století. Je v tom trochu romantismu o daleké, cizokrajné zemi. Ale jiné mýty, například že Afghánci nenávidí západ, jsou nebezpečné," tvrdí Hosseini, který dnes žije v Kalifornii.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.