PRŮMĚRNÁ DÁVKA MALÉHO TMY

Takhle si poezii představuje ten, kdo ji nečte: krátká čtyřverší, důsledně rýmovaná, s častými zmínkami o počasí. Zadumání na samé hraně sentimentu. S takto obecně přístupným rámcem však Radek Malý pracuje pouze jako se základním kamenem. Zvířená úzkost a občanský neklid se na ztišeném pozadí zrcadlí o to osudověji. Malého Osudová tak může znít skutečně pianissimo.

Krok s básníkem drží typograf Martin Pecina. Jeho práce s paginací, průseky na obálce či barvami podrží básně, pokud je třeba, těsně nad hladinou sladké bažiny medu. Naopak tam, kde Malý vidí "průměrnou dávku tmy," ustupuje ochotně do pozadí. Šťastné souznění. PAL

Radek Malý

Světloplaší

Host 2012, 102 stran

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.