Britská kultura v posledních týdnech zažívá krušné časy. Poté, co městské rady v Somersetu a Newcastlu v návrzích rozpočtů na rok 2013 kompletně škrtly výdaje na kulturu, nyní BBC informuje, že největší donátor kulturních akcí Arts Council England kvůli rozhodnutí vlády přijde o dalších 11,6 milionu liber.

Kromě toho výroční zpráva Chartered Institute of Public Finance and Accountancy spočítala, že v uplynulém roce se v Británii zavřelo přes 200 poboček městských knihoven.

Před dvěma roky bylo v Anglii celkem 4612 knihoven, nyní už jich je jenom 4265. Vloni se zavřelo 146 knihoven, letos dalších 201 a další uzavírky se chystají napřesrok. Například Newcastle chce zavřít deset ze svých osmnácti knihoven, připomíná deník Guardian.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.