Mistrovské largo na nebi hlubokém

Ze čtveřice "největších Čechů", jejichž osudy zatím Renáta Fučíková zpracovala ve stejnojmenné popularizační edici pro mladší školáky, má Dvořákovo jméno nejjasnější zvuk už proto, že vsadilo na univerzální jazyk lidstva. Skladatel, jemuž prozíravý otec neudělal ze života řezničinu, se proslavil i díky stykům s Američany, kteří si ho váží jako hudebního otce zakladatele.

Mistrovo Largo z Novosvětské se navíc veze v družici vesmírem. Lomenými barvami i laděním libreta autorka nezamlčuje Dvořákovu melancholii, posílenou úmrtím tolika potomků v útlém věku, a přece tato kombinace starosvětské ódy s okénky komiksu vyzní poněkud didakticky.

Renáta Fučíková

Antonín Dvořák 
(Ilustrovala autorka) 
Práh 2012, 56 stran

 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.