Ó HRŮZO, TVÉ JMÉNO JE PŘEDSUDEK!

Třetí dávce morbidit Chrise Priestleyho, s nímž se i čeští teenageři rádi bojí až k smrti, vévodí parní vlak, jenž nedojede. Třebaže stavebními kameny tohoto mile starosvětského zábavníku jsou horory jako od Švandrlíka či od skautského táboráku, nejpřízračnější bývá jejich sklenutí, které dekameron děsu vyhrotí v kompozici jedenácté - a na nás dolehnou třas a tíseň.

Minule autor vysekl poklonu Poeovi a Stevensonovi, kdežto nyní řetězí citace z britské literatury 19. století od Keatse přes Dickense až ke Collinsově Dámě v bílém. Z té se vyklube věru zapeklitá průvodkyně tunelem, na jehož konci bude i kopa zkarikovaných ostrovních předsudků.

Chris Priestley

Příšerné příběhy z temného tunelu 
(Přeložila Lucie Křesťanová, ilustroval David Roberts) 
Argo 2012, 232 stran

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.