Ne, Stieg Larsson nevstal z mrtvých. Ani se na dně stockholmského zálivu nenašel čtvrtý díl jeho trilogie Milénium. Dívka, která spadla z nebe anglického spisovatele Simona Mawera je z docela jiného těsta a z jiné doby než Dívka, která má dračí tetování, hraje si s ohněm, a ještě navíc kope do vosího hnízda.

Jak Mawer prozrazuje v jednom rozhovoru, paralelu ke své knize vidí jinde: v dívce, která se ocitla v říši divů a následně za zrcadlem. V Alence. Ostatně Alice je jedním z krycích jmen Mawerovy britské agentky Marian, krásky (jak jinak) s francouzskými kořeny, která se během druhé světové války snese padákem na území okupované Francie.

Mawer nenapsal pohádku ani genderový thriller. Dívka, která spadla z nebe je dobře vystavěným příběhem, který má víc švihu a napětí než přesahu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.