Fučík měl ostře řezané rysy, zasněný pohled revolucionáře a stihl umřít včas. Podle Ferdinanda Peroutky si pletl komunismus a romantismus. Ideální výbava stát se tváří ve stalinistickém ikonostasu.

Julek býval popisován jako "krasavec a rytíř", muž charakterizovaný svou "radostností". V knize Julek Fučík / věčně živý! to dovozuje jeden z jejích autorů Jan Staněk. Díky splynutí Fučíkova literárního a revolučního díla se samotným jeho životem teprve "mohlo vzniknout dílo nejobtížnější, známé jako ,Julius Fučík'".

Už název "fučíkologické" knihy můžeme, a také nemusíme, chápat ironicky, především ale napovídá, že Fučíkovu osobnost budeme sledovat z různých úhlů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.