Čtenář nemusí být zrovna obdivovatel chlapecké dobrodružné literatury, aby ho úplně pohltila knížka Odvedu vás do Sierry Madre o nejslavnějším apačském bojovníkovi Geronimovi. Válečná stezka, po které Geronimo kráčel, je mnohem drastičtější, než po jakých se chodí v mayovkách či ve filmech o Vinnetouovi.

Americký prozaik Forrest Carter (1925-1979) napsal literární životopis Geronima v roce 1978, dva roky po své nejslavnější knize Škola Malého stromu - sugestivní líčení dětství indiánského sirotka, který vyrůstá se svými čerokískými prarodiči, dokonce řadu let úspěšně vydával za autobiografii, bez ohledu na svůj bílý původ.

Portrét Geronima žádná taková marketingová pikantnost neprovází, i bez ní však jde o pozoruhodné dílo slučující obdiv k indiánské kultuře, literární fabuli i krutě věcný dokument. Na konci minulého roku knihu Odvedu vás do Sierry Madre vydalo v češtině nakladatelství Kalich.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.