Celkem deset spisovatelů bude usilovat o historicky pátou Mezinárodní Man Bookerovu cenu. Ocenění spjaté se sumou 60 tisíc liber se uděluje jednou za dva roky a naposledy jej získal Philip Roth.

Z desítky letošních finalistů znají Češi především ruského spisovatele Vladimíra Sorokina, jehož díla byla v někdejším Sovětském svazu zakázaná.

Sorokinovy romány do češtiny překládá rusista Libor Dvořák, v nakladatelství Pistorius & Olšanská již vyšly tři – Vánice, Den opričnika a Třicátá Marinina láska. Sorokinův román Fronta v překladu Tomáše Glance již dříve vydalo nakladatelství Malá Skála.

Na Nové scéně Národního divadla dříve proběhla světová premiéra adaptace Třicáté Marininy lásky, k níž napsal scénář Karel Steigerwald. Inscenaci režírovala Viktorie Čermáková. A nově vzniklé divadlo Studio Hrdinů, které působí v pražském Veletržním paláci, chystá na 7. února letošního roku premiéru Dnu opričnika – tedy adaptace Sorokinova románu v inscenaci Kamily Polívkové.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.