Jedno z nejprestižnějších německých nakladatelství Suhrkamp Verlag se topí v problémech. Společnost, která vydávala díla Bertolta Brechta, Hermanna Hesseho, Thomase Bernharda či Maxe Frische, rozděluje soudní spor jejích dvou největších akcionářů Ully Unseld-Berkéwiczové (vlastní 61 procent akcií) a Hanse Barlacha (39 procent).

Podle deníku Guardian to navenek vypadá jako boj o vliv, ale ve skutečnosti se hraje o to, zda nezávislé vydavatelství velikosti Suhrkamp Verlag může v éře Amazonu a obřích konglomerátů typu nedávno ustanoveného Penguin Random House vůbec přežít. Rozhodnout se může už 13. února u frankfurtského obvodního soudu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.