Příběh legendami i propagandou opředeného Josefa Hasila, takzvaného Krále Šumavy, získal reprezentativní beletristickou podobu. Spisovatel David Jan Žák zpracoval text jako thriller či jakýsi east-western vracející se do neradostných padesátých let.

Stále žijící Josef Hasil pomáhal těsně po únoru 1948 rodinám i jednotlivcům, kteří se v komunistickém Československu necítili bezpeční, přecházet přes Šumavu do západního Německa. Po jedné akci byl zatčen a skončil v pracovním lágru.

Návrat akčního Krále Šumavy

Brzy však uprchl a stal se agentem-chodcem ve službách americké rozvědky - legendárním převaděčem, "nepolapitelným" Králem Šumavy, bezesporu jednou z nejvýznamnějších postav třetího odboje. A Žákova kniha poukazuje na fakt, že si protikomunistický odboj na přelomu čtyřicátých a padesátých let v mnohém nezadal s tím protinacistickým.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.