Patří k tomu druhu spisovatelů, kteří při psaní vycházejí především z vlastních zkušeností a zážitků. Do fabulování se letos pětapadesátiletý Emil Hakl pouští zřídka, a i když jeho prózy nelze považovat za deníkové záznamy či nějakou jejich beletrizovanou odvozeninu, obvykle odrážejí autorovy aktuální dojmy a trable.

Samo o sobě to není nic špatného, jen dosti často záleží na tom, zda "materiál" z jeho vlastního života je dostatečně nosný. A tak zatímco taková Intimní schránka Sabriny Black (2002) iritovala rozvleklým líčením nevydařených vztahů (nakonec možná i samotného Hakla, protože v roce 2010 vydal zkrácenou a přepracovanou verzi), následující rozhovor otce se synem v knize O rodičích a dětech (2003) dostal Literu za prózu a dočkal se i filmové adaptace.

Autorův otec byl vůbec mimořádnou inspirací a volně navazující povídkový triptych Pravidla směšného chování (2010) přinesl dva z Haklových vůbec nejsilnějších textů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.