Už měsíc se v Ázerbájdžánu organizují protestní akce proti spisovateli Akramu Ajlislimu. Po prvních demonstracích se jeho knížky začaly veřejně pálit na ulici, jako se to dělávalo za nacismu. Nejnověji lídr politické strany Muasir Musafat nabídl, že zaplatí 10 tisíc manátů (v přepočtu téměř čtvrt milionu korun) tomu, kdo půjde a uřízne Ajlislimu ucho. Informovalo o tom Rádio Svobodná Evropa.

Známý a už od sovětských časů pravidelně vydávaný ázerbájdžánský spisovatel se "provinil" románem Kamenné sny, který vloni vyšel v ruském časopisu Přátelství národů (Družba narodov). Odehrává se v separatistické Náhorně-karabašké republice a vypráví o Arménech, kteří se tu začátkem devadesátých letech odtrhli od Ázerbájdžánu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.