Literární debut Ivany Myškové nazvaný Nícení je pozoruhodný z různých důvodů. Předně ale živě dýchá nezvykle bohatým jazykem a má odvahu. A že, jak se píše na zadní obálce v krátkém textu Alexandry Berkové, "může zklamat polykače příběhů"? No sláva, že má zase jednou někdo tu ambici se na takové zadání vykašlat!

Přitom nejde o žádný text vycucaný z prstu a v záchvatu alfabetického šílenství vydávený do klávesnice. Jeho vznik byl vlastně až nesnesitelně pomalý. Trvalo deset let, než se původně diplomová práce studentky Literární akademie Josefa Škvoreckého, vedená právě spisovatelkou Sašou Berkovou (1949-2008), dostala na pulty knihkupectví.

Mezitím se ze slečny, která přijela do Prahy z Roudnice nad Labem, stala mladá žena, již znají návštěvníci literárních pořadů po republice jako "tu, co běhá s mikrofonem", a poslouchači Českého rozhlasu Vltava jako redaktorku literárních reportáží a rozhovorů.

Přestože autorka na Nícení pilně pracovala, přepisovala a poslouchala rady nejrůznějších prvočtenářů, neztratila se z knihy okouzlující energie, tak typická pro vydařené nebojácné prvotiny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.