Ján Hoštaj

Krátké prózy

2013, Větrné mlýny

 

Zahradník A. B. byl nadmíru tvrdohlavý muž; ten když si něco umínil, jen tak se toho nevzdal. Posuďte sami:

Ve své zahrádce, hned vedle domu, snaživě pěstoval nejrůznější zeleninu, ale převážnou míru své péče věnoval jabloni, svému jedinému stromu.

A tak si tedy zkuste představit, jak velké musely být jeho obavy, když začala jednoho dne schnout, a jak hrozný musel být jeho žal, když po dvou týdnech marných pokusů o její záchranu úplně uschnula.

Není se věru ani moc čemu divit, že se s tím nedokázal smířit a že ji v upřímné naději nepřestával zalévat vodou ze studny…

Jeho trápení trvalo už dva měsíce — přesto, že se každé ráno budil s očekáváním — kromě posměchu nepřejícníku to nic nepřinášelo. On se však nevzdával a zaléval uschlý strom dál…

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.