Fenomén kontrakultury neskončil s listopadem 1989. Jak na příběhu komunity sdružující se v malé vesničce v Železných horách dokládá kniha Martina C. Putny a Aleše Rolečka nazvaná Hluboká, trval minimálně celá devadesátá léta. Underground neskončil, underground trvá.

Pojem underground přitom někdejší "člen" komunity v obci Hluboká Martin C. Putna v sebevědomě vyklenuté úvodní studii vůbec nepoužije. Zdejší duchovní rovinu charakterizuje provokujícím pojmem "mahajánový katolicismus". Tím je v jeho interpretaci křesťanská víra pevně ukotvená v tradici, zároveň však ochotně, až nadšeně akceptující duchovní jinakosti. Myšlenkový kontext Hluboké tak v sobě může zahrnout odkazy keltské i taoistické, aniž by stanuly v rozporu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.