Cormac McCarthy mlčí skoro stejně zarytě jako Milan Kundera. Rozhovorů poskytl za život tak málo, že zoufalí redaktoři musí stále dokola citovat těch pár strohých vět, které mimo stránky svých knih veřejně pronesl.

Například to, že spisovatelé, kteří se nezabývají otázkami života a smrti, jej nezajímají. Zdánlivě jednoduchý manifest, ve skutečnosti ale klíč k celému McCarthymu dílu.

Tématem všech jeho knih je to, co se na rozhraní života a smrti odehrává: tedy boj, zabíjení, umírání, zánik ve všech podobách. A zároveň naděje.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.