... A PÁTÝ DO PARTY JE STRACH

Jedenáct evropských strašidelných pohádek, které se z 38 položek svazku oceněného loni Zlatou stuhou za ediční počin v dětské literatuře vešly do jeho audioverze, staví i v přednesu Josefa Somra na vkladu Jiřího Žáčka. Básníkovy adaptace vyniknou ve zveršovaných pasážích vyprávění o krutosti macech, vlkodlaků či otesánků, doprovázených vysvětlením v epilogu i na obale.

Proč ty obavy? Hrůzostrašnost je přece atribut, který nejenže milují všechny generace, ale navíc kráčí s pohádkou od dob, kdy zkušenosti lidu s reálným světem zapsali Perrault, Grimmové, Erben. A strach sám je jedna z pěti emocí nutných k přežití, jak pozná i nebojsa Janek.

Jiří Žáček

Hrůzostrašné pohádky 
(Čte Josef Somr) 
Tympanum 2012, 154 minut

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.