Hned dvě nové umělecké ceny vznikly tento týden. V českém prostředí jde o nově založenou Cenu Věry Jirousové pro kritiky výtvarného umění, v Británii pak vznikla Folio Society Prize, která chce konkurovat etablované Bookerově ceně.

Cenu Věry Jirousové pro kritiky výtvarného umění vyhlásila galerie Meetfactory ve spolupráci s (taktéž pražskou) INI Gallery a Českými centry. Ocenění je určené začínajícím i již etablovaným kritikům výtvarného umění a má zviditelnit obor, který je dle pořadatelů v tuzemském prostředí málo reflektovaný.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.