Elektronické knihy začínají opatrně využívat toho, co formát nabízí, píše britský deník Guardian.

Příkladem může být bestsellerový britský spisovatel Ian Pears, jehož čtyři romány vyšly také v českém překladu. Pears ve své nové e-knize čtenářům zaškrtne pasáže, které mohou přeskočit, aniž by jim ušlo něco podstatného z děje – a stejně tak svůj text "prolinkuje", aby se zpětně dalo rychle vracet na podstatná místa, která už čtenář mohl zapomenout.

"Není důvod si myslet, že tištěná kniha je definitivní literárním formátem. Nechci být přehnaně opatrný, když tu máme šanci od základu změnit pojetí knihy. V nejhorším případě to prostě nevyjde," tvrdí Pears, který pro nakladatelství Faber právě dokončuje novou interaktivní e-knihu Arcadia.

"Mohlo by se zdát, že dobrou cestou je zakomponování videoher, ale z těch Hamleta neuděláte. Proto chci vyprávět příběh, který bude pojatý spíš jako aplikace."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.