Letošní ročník PEN/Faulknerovy ceny vyhrál Benjamin Alíre Sáenz se svoji sbírkou povídek Everything Begins and Ends at the Kentucky Club, odehrávajících se na texasko-mexickém pohraničí.

Básník, spisovatel, autor dětských knih a esejista Sáenz, jehož díla zatím do češtiny nebyla přeložená, obdrží od pořadatelů cenu ve výši 15 tisíc dolarů, informovala agentura AP.

Sbírka povídek Everything Begins and Ends at the Kentucky Club podle agentury Reuters především jedinečným způsobem dokresluje, jak lokalita texasko-mexického pohraničí ovlivňuje ty, kdo v něm žijí. Politicky nestálý kraj plný násilí a rozdílných etnických etnik Sáenz dle poroty podává "na hranici erotičnosti a smyslnosti, mezi zoufalstvím a vykoupením".

V povídách vystupují Mexičané i Američané, gringové, chuďasové, gayové, ale také bezdomovci a lidé závislí na drogách či alkoholu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.