Orhan Pamuk prý píše proto, že je to jediný způsob, jak dokáže být šťastný. Ve své zatím poslední knize Muzeum nevinnosti se snaží dosáhnout štěstí vylíčením příběhu nenaplněné lásky. Na půdorysu konvenčního milostného vyprávění se vyznává i ze svého nekonečného stesku po Istanbulu.

První turecký nositel Nobelovy ceny za literaturu zde rozehrává své celoživotní téma hledání duše města svého mládí. Města, ve kterém se po staletí střetávaly různorodé vlivy a vymodelovaly tak jeho tvář v jedno z nejpozoruhodnějších míst světové kultury.

Východní dědictví versus západní vlivy

V porovnání s jinými Pamukovými romány, jako je například Sníh nebo Moje jméno je červená, není text Muzea nevinnosti žádným formálním experimentem. Pamuk zde vystupuje jako orientální autor, který však své Pohádky tisíce a jedné noci tvaruje do podoby tradičního evropského románu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.