"Veškeré kvaltování toliko pro hovada dobré jest," věděl už učitel národů Jan Amos Komenský. Pokud jsme mu snad správně neporozuměli, dozvídáme se nyní totéž od britského publicisty Carla Honorého v jeho bestselleru Chvála pomalosti.

Je to paradox: doba je rychlá, ale spousta činností dostává svou kvalitu teprve při určitém zvolnění. Každý ví, že naházet do sebe ohřátou hmotu z mikrovlnky je nesrovnatelně horší než prosedět večer v dobré restauraci, případně připravit večeři sám.

Každý ví, že nejde urychlit třeba odpočinek – a to za sebou nemusí mít frustrující zkušenost japonských turistů z tripu Evropou ve třech dnech. Někdy je dobré se pomalu milovat, stojí za to zvolnit i pracovní tempo. Přichází na to spousta lidí, přišel na to také Carl Honoré.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.