O VEJCÍCH A LIDECH, O SALÁTU A IDEJÍCH

Druhá polovina Orwellových deníků přináší vedle už vydaných postřehů z války o Británii, kdy tohoto levicového reportéra děsily manipulace uplatněné ve vysílání BBC, rovněž svědectví o ataku osudové tuberkulózy během jeho skotské robinsonády. Na ostrově Jura potvrdil autor talent pro farmaření a přírodozpyt.

Tyto partie soukromých zápisků - v literatuře obvykle pojímaných jako výkladní skříň tvůrčí sebereflexe - však neplánoval zveřejnit, a tak mnohdy připomenou prádelní seznamy z povídek Woodyho Allena. Orwell v nich píše o vejcích a lidech, o rašení salátu i klíčení zhoubných idejí, jež ve svých prózách předpověděl.

George Orwell

Deníky II (1940-1949)
(Přeložili Vladimír a Hana Rogalewiczovi a Gabriel Gössel)

Argo 2013, 416 stran

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.