Samé otazníky. Nejnovější titul norského myslitele a spisovatele Josteina Gaardera je složen pouze z tázacích vět. Snad jediná věta oznamovací tvoří titul knihy, od tázání si ale čtenář neodpočine ani tady. Gaarder dal totiž své knize název To je otázka.

Své mantinely si Gaarder vytyčil už v bestselleru Sofiin svět. Tento román o dějinách filozofie dosáhl nebývalého ohlasu, prodaly se ho miliony výtisků. Od té doby čtenář ví, co může od autora očekávat: cestu za dobrodružstvím, které se neodehrává ani tak venku, jako spíš uvnitř, snahu zaslechnout, co se děje za kulisami, a ochotu kdykoliv opouštět staré dobré pravdy.

Kniha To je otázka jde ještě dál: stanoviska nehledá v odpovědích, ale v neklidu pochybností. Jako by nám Gaarder říkal: Zaujmout k něčemu určitý postoj umí každý mluvka, pohybovat se ale v širokém vějíři možností, přijmout věčné hledání jako premisu vlastního vývoje, to vyžaduje skutečnou odvahu. Takovou, jakou mají skoro všechny děti. A někteří dospělí. "Můžu se spolehnout, že co si pamatuju, se opravdu stalo? Je možné mít z něčeho strach a nevědět z čeho? Je to, co zažiju, když jsem vzhůru, skutečnější, než co prožívám ve snu?" ptá se Gaarderův hrdina – a nechává čtenáři ten úžasný prostor tápat spolu s ním.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.