Vzhledem k existenčním potížím Festivalu spisovatelů Praha se zdá příznačné, že si letošní ročník vybral za téma zrození a smrt. Tři dny autorských čtení a diskusí, které začnou ve středu na Nové scéně Národního divadla, nad těmito tématy přemýšlejí ve velkém: leitmotivem jsou letos totiž vzestupy a pády celých národů.

Do Prahy o nich přijede diskutovat šest spisovatelů s vlastními zkušenostmi z Egypta, Alžírska, Portugalska a Turecka. Stranou nezůstane ani Česko, respektive Československo.

Největší zájem nejspíš vyvolá panelová debata Zrození a smrt Československa, které se ve čtvrtek v českém Senátu zúčastní americká historička Mary Heimannová. Její kniha Československo: Stát, který selhal na sebe předloni strhla pozornost v neposlední řadě i zdrcující vlnou kritiky, již autorka sklidila v tuzemském tisku.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.