Jako hlavní host Festivalu spisovatelů Praha přijel do Česka nositel Nobelovy ceny za literaturu Orhan Pamuk. Turecký literát, kterému před osmi lety za urážku turectví hrozilo vězení, dorazil právě ve chvíli, kdy světová média probírají osud klavíristy Fazila Saye.

Toho turecký soud tento týden odsoudil k desetiměsíčnímu podmínečnému trestu za urážku islámu.

Jeden z nejznámějších tureckých hudebníků a častý host Newyorské filharmonie Say se měl provinit tím, že si na svém účtu na Twitteru dělal legraci z imámů a muezínů, případně se s nadsázkou ptal, zda na onom světě bude k mání alkohol.

"Obyčejně už o politice nemluvím, ale v tomto případě udělám výjimku," řekl Pamuk v rozhovoru, který vznikal pro páteční vydání Hospodářských novin.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.