Román Rybí krev jihočeského spisovatele Jiřího Hájíčka byl na předávání literárních cen Magnesia Litera vyhlášen Knihou roku. Jedno z nejprestižnějších českých knižních ocenění Hájíček přebíral podruhé – již před sedmi lety na Magnesii uspěl v kategorii Próza roku.

Toto ocenění letos připadlo spisovatelce Zuzaně Brabcové za její román Stropy, který se odehrává v psychiatrické léčebně. V kategorii poezie cenu získal Jakub Řehák za svoji druhou sbírku Past na Brigitu.

Výsledky cen Magnesia Litera byly oznámeny ve středu na Nové scéně Národního divadla v rámci večera, o jehož choreografii se postaral soubor La Putyka. O vítězství Hájíčkovy Rybí krve v hlavní kategorii Kniha roku rozhodlo hlasování 136 odborníků. Mezi nimi byli i členové porot jednotlivých kategorií – ty jsou vždy pětičlenné. Pořadatelé Litery ale počet porotců, hlasujících pro Rybí krev, sdělit nechtějí.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.