Letos vyjde v českých nakladatelstvích rekordní počet knih slovenských autorů. Všechny pochopitelně v češtině. Proč ale nečíst zase víc slovensky?

Češi se vážně snaží. Rozhýbalo je dvacáté výročí rozdělení Československa. Díky němu bude Slovensko příští víkend hlavním hostem pražského veletrhu Svět knihy a také jistě může za to, že granty na překlady do češtiny byly na Slovensku štědřejší.

Přišla ta pravá chvíle vpustit víc slovenských autorů do českých knihkupectví. Jestli dojde i na zbožné přání, vyjádřené nedávno vydavatelstvím Větrné mlýny heslem Česi, čítajte!, se teprve uvidí, ale rozhodně od začátku roku vyšlo víc Slováků v českém překladu než za posledních deset let dohromady a další se do konce května chystají.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.