Liao I-Wu

Hovory se spodinou

2013, Mladá fronta, přeložila Zuzana Li

 

Obchodník s bílým masem

Únosy a obchodování s bílým masem jsou zločinecká odvětví s letitou tradicí. Ve staré Číně kontrolovaly tento vysoce výnosný obchod mafiánské klany, které lákaly vesnické dívky a ženy do pasti a pak je za vysokou cenu prodávaly do bordelů v bohatých městech. Kdo by si byl pomyslel, že když nová společnost vymýtila tzv. černá společenství, mafii, převezmou obchodování s lidmi do svých rukou takoví venkovští burani, jako je „dáreček“ Čchien Kuej-pao. A to i v tak převratné a zcela nové době moderních technologií, jakou máme dnes.

30. dubna 1992 dopoledne jsem v jedné z vazebních věznic v Čchung-čchingu dárečka Čchiena navštívil a byl z toho dvouhodinový rozhovor. Protože tam nejsou povolena žádná nahrávací zařízení, musel jsem rozhovor po skončení návštěvy přepsat tak, jak jsem ho měl uložený v paměti. Zločinci, kteří prodávají lidi, přirozeně mají svou vlastní pokřivenou morálku, která v soudních síních nikdy nezazní. Hrůzné je, když ji povýší na jakýsi druh „víry“.

Třeba bude tento rozhovor k užitku kriminálním psychologům.

 

Liao I-wu: Vypadáš jako slušný chlap, ne jako obchodník lidmi.

Čchien Kuej-pao: Však to já taky nejsem, sem poctivej obchodník.

Liao: Obchoduješ s bílým masem, ne?

Čchien: Soudruhu, to se šeredně pleteš. Obchod s bílým masem se dělá v bordelech, já žádnej bordel nemám.

Liao: Ty jsi nikdy podloudně nelákal slušné ženy a nenutil je k prostituci?

Čchien: Opravdu slušná ženská se nedá na prostituci, i kdybys ji nutil sebevíc. Vem si tu moji, i dneska se stará o naši špeluňku u snědenýho krámu. Já to dotáh až sem, ale ona se nerozvedla a nenašla si jinýho. Jenže většina ženskejch sou jako chlapi, láká je pozlátko tam někde venku, chtěj za málo peněz hodně muziky. V novinách často píšou, jak si ten a ten splnil životní cíl, já si říkám, tenhle životní cíl, dyť to není nic jinýho, než za co nejmíň práce dostat co nejvíc prachů. Třeba zpěváci: otevřou hubu, zakdákají ňákou písničku a lidi už tahaj prachy z kapes. Takže všichni záviděj zpěvákům, modelkám, kerý jen co otevřou huby a zavrtěj zadkem, maj vyděláno. Já sem rolník, proč nikdo nezávidí rolníkům? Páč rolníci žijou s nosem u země, zadkem k obloze, dřou se celý dny a nic z toho. Potí krev, aby vypěstovali obilí, a lidi z města s pusou plnou chleba ohrnujou nos, že smrdíš potem. Takže, dělám, co dělám, šel sem s dobou, šel sem si za svým. No dobře, za pět let sem prodal přes dvacet ženskejch, ale všechny šly se mnou úplně dobrovolně, žádný sem nedržel u hlavy pistoli, nejsem žádnej násilník, kerej unáší ženský a pak je prodává.

Liao: Lhal jsi a lákal ženy pod falešnými záminkami, zničil jsi jim život.

Čchien: Přiznávám, že sem jim lhal a lákal je podvodem, ale kdo v dnešním světě nelže a nepodvádí? Akorát tak prasata, co žerou pomeje. Rozhodně všichni, co se živí rejží, nejsou žádný svatoušci. Řek sem si, seš jenom hloupej rolník z hor, kdo by s tebou šel? Tak sem se líp ohák a vykládal o sobě, že sem manažer tý a tý kantonský firmy. A i když sem na to nevypadal, ženský se dvakrát nerozmejšlely a skočily mi na lep. Těch holek, když vidí povědomou tvář, ani triky na ně zkoušet nemusíš a ony ti samy vběhnou do náruče. A eště se budou bát, že jim vyčteš, že sou z vesnice. Zjistil sem, že v sobě přece jenom něco mám. Když sem začínal, moc sem si nevěřil. Pak sem se ale zdokonalil v technice, jazyk mi klouzal, jak kdyby byl naolejovanej, hbitě a vybroušeně, i Sedmou nesmrtelnou56 bych přemluvil, aby sestoupila z nebes. Nevěříš? Tvoje věc. Ber to jako pšouk, když nevěříš. Ale povídám ti, tolik ženskejch ty mý pšouky zhltlo jak nejlahodnější masový knedlíčky, mazaly se jima jako nejsladší voňavkou. Dobře jim tak.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.