ZÁVIST, ZÁŠŤ A ZOUFALSTVÍ FIGUREK Z PODHRADÍ

Nové rozhlasové nastudování erbovní povídkové sbírky českého realismu převedlo deset ze třinácti Nerudových próz i do drážek audioknihy. Ani použité hrací strojky v ní však nezaplaší dojem, že život pod malostranskými prejzovými střechami měl už před 136 lety daleko k idyle.

Očima Jendy z Ostruhové ulice nahlíží autor figurky, jejichž zášť roky uhnětly do nehybné tvrdošíjnosti, posilované pivním furiantstvím, podivínskými sklony či ženskou závistí, metající kolem sebe smrtící pomluvy. Hořce komické maloměsto non plus ultra. Jak se v něm daří přivandrovalcům? Místní mrav je bojkotuje, takže si můžou nakouřit pěnovku do rakve.

Jan Neruda

Povídky malostranské (Čte kolektiv)
Radioservis 2013, 226 minut

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.