S úřady lze bojovat i přes Facebook. Začátkem května se palestinský básník Ghassan Zaqtan dozvěděl, že je v Kanadě nominován na prestižní literární cenu Griffin Poetry Prize. Vzápětí však od jeho překladatele Fadyho Joudaha přišla zpráva, že kanadská ambasáda odmítla Zaqtanovi udělit vízum, aby do země přijel a ze svých básní osobně četl.

Básníkovi přátelé a organizátoři ceny proto na společenských sítích rozjeli kampaň a začali zprávu šířit například za pomoci Mezinárodního PEN klubu, spisovatelky Margaret Atwoodové či serveru The National Post. Nakonec se jim pouze touto cestou podařilo kanadskou ambasádu přemluvit a Zaqtan tak ve dnech 12. až 13. června nebude na vyhlášení ceny chybět. Na Facebooku o tom informovali pořadatelé ceny.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.