První Magorova posmrtná kniha se jmenuje Úloža. Její tajemně znějící název odkazuje k slovenské vesničce nedaleko Levoče, kam Jirous jezdil za básníkem Erikem Jakubem Grochem, s nímž jej ke konci života pojilo hluboké přátelství i jisté podobnosti v "životním stylu" – letošní veletrh Svět knihy Grocha představil jako Toma Waitse současné slovenské poezie sloganem "intonuje skvěle, i když zvrací".

Úloža je přesto knihou, která oba básníky představuje v trochu jiném světle. Z Jirousovy pozůstalosti ji k vydání připravil Martin Machovec, který je zároveň autorem doslovu. Skutečným klíčem ke sbírce jsou ale dva Grochovy texty, zařazené jako jakýsi epilog.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.