KDYŽ HOLMES S WATSONEM PĚSTOVALI DRUŽBU

Byť si dvě detektivky z konce šedesátých let berou do úst pátrače z Baker Street, nejsou "apokryfními" holmesiádami - nevadí, ty bývají v českém podání stejně dost usmolené. Ostatně autor staví bájný symbol na hlavu kontrastem bystrého Watsona s učedníkem Holmesem a v záchvěvu pražského jara pobaví spíš tím, jak si vyfabuloval Anglii a česko-britskou družbu při potírání zločinu.

První retro próza nabízí klasiku s mrtvolou v zavřeném londýnském pokoji, druhá zkouší totéž v budově Čs. rozhlasu, což je místo pro vraždu jako od Škvoreckého. Čechura se s ním mohl měřit, kdyby jeho kousavý humor nepřesáhl dobu trvanlivosti.

Rudolf Čechura

Nikdo nemá alibi 
Mladá fronta 2013, 256 stran

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.