Cesta do afgánských hor stála Francouze Didiera Lefevra čtrnáct zubů a chronické vředy. Nebyl přitom skutečným účastníkem zdejší války, spíš jen jejím návštěvníkem. Možná právě díky tomu mohl přinést pohled zasvěcený a zároveň hledající.

Kniha o jeho cestě, při které měl objektivem fotoaparátu dokumentovat činnost Lékařů bez hranic, tak dodnes zůstává otevřenou zkušeností - osobní i historickou.

Český čtenář o té válce neví skoro nic. Když v Afghánistánu francouzský fotograf v polovině osmdesátých let pobýval, byl u nás připuštěn jediný výklad zničujícího konfliktu mezi sovětskou okupační armádou a místními mudžáhidy.

Lefevre ovšem nestojí ani na té druhé straně, jen se jako dokumentarista dívá kolem sebe. Rozhlíží se pozorně, potkává hrdiny i zbabělce, idealisty i všelijaké chytráky. A brzy zjišťuje, kde se mezi těmito krajnostmi pohybuje on sám.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.