ROMÁN JAKO DÍRA DO HLAVY STARÉ STRUKTURY

Po kartografickém skvostu Atlas odlehlých ostrovů předkládá Schalanská další portrét lidské samoty, pojatý jako německý "Gesamtkunstwerk", nyní však v oboru přírodopisném. Rutinérka Inge je pedagožka po poločasu rozpadu. Jako chodící profesionální deformace odříznutá od centrálního plánování tráví se žáky víc času než s manželem a obrací je na darwinovskou víru.

Biologie i život jsou v pronikavém výletu do její hlavy zbaveny poezie, když se coby žirafa vyvyšuje nad jejich zákony, takže obojí proteče vypravěčce pod nohama. Zvlášť když přízrak NDR a "ostalgie" bývají u těchto osob dominantně dědičné.

Judith Schalanská

Žirafí krk (Přeložila Magdalena Štulcová, ilustrovala autorka) 
Paseka 2013, 220 stran

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.