Dům duše, kde děsí ticho a trvání

V těch domech straší duch milenky i listy ze záhrobí, smečka chrtíků, umrlý obchodní partner a další nemrtví včetně novoty zvané rádio. A přece desatero duchařin Edith Whartonové nepředkládá jen viktoriánské etudy podnícené keltskou příměsí v krvi anglosaských protestantů.

Cestovní společnici Henryho Jamese lákalo spíš probádat kolegovu vizi "domu lidské duše", kde stačí trocha ticha a trvání navíc, aby senzitivního jedince zachvátila tíseň. Kronikářka pozlaceného chladu předválečného New Yorku a první držitelka Pulitzerovy ceny ostatně poznala sílu tohoto náporu na vlastní kůži, když za zdmi jejího útočiště vypukl odcizený dvacátý věk.

Edith Whartonová

Triumf noci 
(přeložila Stanislava Menšíková, ilustrovala Ladislava Gažiová) 
Plus 2013, 304 stran

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.