Dokud šlo jen o výstupy skupin Vojna či Pussy Riot, zůstaval svět klasický hudby ve vztahu vůči Rusku poměrně vlažný. Nedávný ruský zákon, jenž zakazuje propagaci homosexuálních vztahů, však začíná zasahovat i do dění v koncertních síních.

Na říjen se chystá "protiputinovský" koncert, do nějž se zapojí dirigent Daniel Barenboim či klavíristka Martha Argherich, a nyní sílí tlak i na newyorskou Metropolitní operu, která chce svoji letošní sezonu 23. září zahájit operou Evžen Oněgin od Petra Iljiče Čajkovského. Ten se k homosexualitě hlásil v soukromém životě, jak naznačuje jeho korespondence či kniha jeho bratra Modesta.

V Metropolitní opeře má Oněgina dirigovat Valerij Gergijev a zpívat sopranistka Anna Netrebko, tedy dvě největší hvězdy ruské klasické hudby, které opakovaně vystupují na podporu prezidenta Vladimira Putina.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.