Mezi českými spisovateli má Lubomír Martínek nezanedbatelnou přednost: nenudí. Jaksi navzdory tomu, že už víme, co od něho můžeme čekat.

Platí to i o jeho nové knize Let želvy, souboru třinácti povídek, jejichž protagonisté si ani neuvědomují, že "pouta, o nichž se člověk domnívá, že je nesnáší, se odstraňují nejhůř".

Martínek v každé ze svých knih zůstává původní a v jistém smyslu i vždy nový. Přinejmenším v tom, jak ostře vnímá nejrůznější situace, děje i osudy, osobní dobrodružství i životní prohry, lpění na předsudcích. Jak rozlišuje pouhé přežvykování slov od smysluplné rozmluvy.

Málem antické drama vidí i v těch nejpochybnějších činnostech, v "kolejích vyježděných každodenností", v genezi i utrpení lásek, často jen pofidérních.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.