KONZERVA S OBÝVÁKEM VE VLASTNÍ ŠŤÁVĚ

Do audiosíně slávy Českého rozhlasu vybrali dramaturgové i hru norského dramatika z roku 1890, kterou kdysi rozcupoval Šalda a která se v procesu emancipace dočkala četných aktualizací. V této úpravě je fatální generálská dcerka Heda - ztvárněná Vilmou Cibulkovou a bojující proti patriarchátu pistolemi v dalším ibsenovském obýváku pojatém jako "domeček pro panenky" - příjemná jak rašple a sladká jako konvalinky.

Jen v mezihrách zmučeného klavíru naznačuje, nakolik ji děsí středostavovské ticho plné karikatur mužů: novomanžílkův pantoflismus, exmilencovy běsy i slizkost advokáta, kvůli němuž se utopí ve vlastní šťávě.

Henrik Ibsen

Heda Gablerová
(Přeložil František Fröhlich)
Radioservis 2013, 111 minut

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.