Existuje otřelejší příběh než o třech synech, jejich zakletí a šťastném vysvobození? V případě Čertovy kovárny Jurije Krawži ale despekt stranou. Ti synové se jmenují Handroš, Jaroš a Luboš a dějištěm jejich příběhu jsou borovicové lesy v povodí Sprévy.

Kniha, vydaná nyní nakladatelstvím Dauphin, je textem, který se dá číst jako fantasy, i politický thriller. Nebo jako cokoli jiného – tak vrstevnatý a sebevědomý text dostáváme do rukou.

Příběh o kovářích, kteří podle lidové věrouky pocházejí ze stejného hnízda jako čarodějové, autor napsal v lužické srbštině, v usínajícím jazyce, kterým se hovoří živě už jen v několika hornolužických vsích a nese nejeden atribut starobylé legendy. Pokud se však čtenář skrz kouř jejich výhně podívá pozorně, rozpozná reálie žhavě aktuální.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.