Celý moderní západ vyrostl z hřbitovů páchnoucích olovem. Dokonce i ta mírumilovná, poetická a vínem ukolébaná Francie se celé dvacáté století brodila v krvi. A jak naznačuje román Alexise Jenniho Francouzské umění válečné, jehož název parafrázuje slavnou čínskou vojenskou příručku mistra Suna, brodí se v ní dodnes.

Autorova prvotina, která se českému čtenáři dostává do rukou v překladu Danuše Navrátilové, na sebe ve Francii okamžitě strhla oprávněnou pozornost, získala prestižní Gouncourtovu cenu a brzy byla přeložena do mnoha světových jazyků.

Román tvoří dvě dějové linky. První je historická: zahrnuje období od druhé světové války do pádu francouzského Alžíru v roce 1962. Jedná se tedy o záznam více jak dvou desetiletí, v nichž Francouzi bez přestání válčili.

Paralelně k ní se odvíjí linie současné Francie, která zrcadlí dopad všech těchto expanzí a válečných tažení.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.