Jako důkaz toho, že Japonsko se stále nevyrovnalo se svou válečnou historií, interpretují západní média zprávy o tom, že vzdělávací rada v japonském městě Macue minulý týden odepřela studentům přístup k manga komiksu Keidžiho Nakazawy nazvanému Bosý Gen (japonsky Hadaši no Gen).

Ten se odehrává v roce 1945 a ukazuje nejen důsledky výbuchu atomové bomby v Hirošimě, ale také zvěrstva, která japonská armáda prováděla na čínských a korejských zajatcích. O případu informoval deník The Japan Times.

Městská rada reagovala na petici občanů v prefektuře Šimane, kteří si začali stěžovat vloni v srpnu. Vadilo jim, že komiks ukazuje, jak japonská armáda znásilňovala Číňanky nebo usekávala hlavy jejich manželům.

"Komiks by kvůli svým násilným obrazům a scénám mohl být považován za nevhodný pro mládež," uvedl jeden z členů rady.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.